fbpx

Klasická masáž

Tento druh masáže asi není třeba příliš představovat. Pokud jste však na masáži dosud nebyli, klasická masáž může být pro vás dobrým začátkem v péči o své zdraví. Masáž je vhodná také v případě, že se cítíte „zničeni“ po nějakém výraznějším sportovním nebo pracovním výkonu. Uspíší regeneraci vašeho těla. Neočekávejte ale od této masáže příliš velké zázraky, pokud pociťujete dlouhodobější problémy. Její efekt je spíše krátkodobý (v horizontu několika dní).

Klasická masáž_tření
U klasické masáže jsou masírovány především podpovrchové svalové partie.

Jedná se o nejběžněji užívanou metodu masáží, jejímž cílem je celková regenerace organismu, odstranění pocitu únavy, stresu a znovunabytí pocitu lehkosti a volnosti těla masírovaného. Těchto účinků je dosaženo značným prokrvením především svalového a vazivového aparátu, ale druhotně i vnitřních orgánů. Při masáži dochází ke zrychlení látkové výměny, vytlačení odpadních, balastních látek (např. solí, vápníku, kyseliny mléčné, vody aj.) do kapilárního a lymfatického řečiště. Ztuhlý svalový systém reaguje uvolněním jednotlivých svalových vláken, povolením spazmů.

Klasická masáž prospívá také našim kloubům, protože při ní dochází k většímu prokrvení svalů a vybalancování napětí svalových skupin fixujících klouby v jejich správné poloze.

Při klasické masáži jsou používány především  různé techniky tření a hnětení.